Kavitasyon

Anasayfa » Kavitasyon

KAVİTASYON

Kış günlerinde iş yoğunluğu, stres, ayaküstü yiyeceklerle düzensiz beslenme, hava şartları ve kirliliğinden dolayı düzenli bir şekilde spor yapamama gibi daha da çoğaltacağımız sebeplerden dolayı vücudumuzun fiziksel değişiminden hiç de memnun olmayız. Özellikle bahar ayları bitmeye yakın yaz tatilinde hayalini kuruduğumuz tatil için bu fiziksel görünümümüz bizi oldukça rahatsız eder. Aynı şekilde anne olma arzusu ile dünyaya getirdiğimiz evladı belli bir yaşa getirdikten sonra vücudumuzun gebelikten önceki vücudumuz olmadığının farkına varırız ve o eski narin kilosuz görünümümüzü arzu ederiz. Bunun için kendimizi yoğun bir diyete sokarız ama bu da yeterli olmaz. İşte tam bu anda araştırmalarımızda kavitasyon diye bir uygulamayı keşfederiz. Hemen en yakınlarımıza sorarız ve görürüz ki sorduklarımızın birçoğu kavitasyon yaptırmış ve uygulamanın mükemmelliğinden bahsetmektedir.

Kavitasyon Nedir?

Ülkemizin 11 yıl önce tanıştığı kavitasyonun kelime anlamı İngilizce kabarcık oyma anlamına gelen cavitation kelimesinden gelmektedir ve son beş yıldır da yoğun bir şekilde ülkemizde kullanılmaktadır. Cildin üzerinden uygulanan ultasonik ses dalgalarıdır ki bu dalgalar uygulama yapılan bölgede bulunan yağları önce kabartıp daha sonra parçalayarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerini sıvıya dönüştürür ve bu sıvı, dolaşım sistemi tarafından emilerek enerji olarak harcanır.

Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

Kavitasyon uygulaması yapılacak olan kişi uygulamanın yapılacağı günden önce en az 2,5 litre su tüketmelidir. Kavitasyon ultrason cihazı ile yapılan bir uygulamadır. Kavitasyon uygulaması yapılacak olan bölgeye jel sürülür ve cihaz bu bölgede dolaştırılır. Uygulama esnasında herhangi bir acı veya ıstırap duyulmaz sadece duyacağınız uğultu şeklinde çıkan bir ses olacaktır. Uygulama esnasında jelin bitip kuruma hissettiğiniz anda uygulamacıdan jel sürmesini isteyiniz. Her bir seans ortalama 40-45 dakika sürer. İlk uygulama neticesinde 2 ila 10 cm bir incelme gözlemlenecektir. Haftada bir veya on günde bir olmak üzere 8 seans uygulama yapılmasının verimi daha fazla olacaktır.

Kavitasyondan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Kavitasyon uygulamasından sonra yine bol su tüketilmelidir. İşlem sonrası vücut ölçümleriniz alınmalı ve uzmanınız tarafından verilen diyet programına uymanız gereklidir. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgede kızarıklık, hafif yanma ve soyulma nadir de olsa görülebilir. Bu durum cildinizin türü ile alakalıdır. Kavitasyonun fayda sağlaması kesinlikle önce ve sonra içeceğiniz su ile doğrudan bağlantılıdır. Kalp pili kullananlara, yüksek tansiyonu olanlara, yaşlılara, vücudunda platin olanlara ve şeker hastalarına uygulanmaz.