Cilt Bakımı

Anasayfa » Cilt Bakımı

 

CİLT BAKIMI

Hepimiz güzel bakımlı bir vücuda sahip olmak için çok dikkat ederiz. Formumuzu korumak için fitnes merkezlerine üye olarak, spor yaparak, yüzme havuzlarına kayıt yaptırarak, mümkün olduğu kadar sabah koşularına, doğa yürüyüşlerine giderek, bisiklet veya at binerek kısacası elimizden geldiği kadar vücut sağlımızı korumak için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışır ve dikkat ederiz. Vücut formunu korurken vücut bakımının olmazsa olmazı cilt bakımı da oldukça önemlidir. Başımızdan ayağımıza kadar vücudumuzun her yerine ayrı bir bakım gerektiren cilt bakımı için neler yapılabilir? Bunun için her şeyden önce cilt türümüz nedir onu bilmek gerekir.

Cilt Çeşitleri Nelerdir?

Cilt bakımı yaptırmadan önce ne tür bir cilde sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. Cilt türleri:

  • Normal cilt
  • Kuru cilt
  • Yağlı cilt
  • Karma cilt
  • Hassas cilt

Cilt türünüzü bilmiyorsanız bile önemli değil çünkü başvuracağınız güzellik merkezi cildinize uygulama yapmadan önce sizin cilt türünüzü belirleyecek ve ona göre bir bakım yapacaktır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı için evimizde doğal olarak uygulamaya çalıştığımız teknikler çoğu zaman yeterli olmaz ve yapan kişiye bıkkınlık verir. Doğal olacak diye uyguladığımız güzellik maskelerinden dolayı hem uykusuz kalır hem de uyguladığımız sebze veya meyve gibi kokmaktan kendimizi alamayız. Teknolojinin getirdiği nimetlerden acısız ağrısız bir şekilde yararlanabilmek için güzellik merkezleri imdadımıza yetişecektir. Bu güzellik merkezlerinde farklı isimler altında farklı cilt bakımları uygulanmaktadır. Güzellik merkezlerinde cilt bakımı için yapılan uygulamalar hemen hemen aynı olmasına rağmen güzellik merkezleri bu uygulamalara farklı isimler vermiştir. Biz burada size bu cilt bakımlarının bazılarından bahsetmeye çalışacağız. Hangi cilt bakımı olursa olsun tüm cilt bakımlarından önce cildinizin türü kesinlikle tespit edilmelidir.

  • Klasik cilt bakımı: Günlük cilt bakımı olarak adlandıracağımız bu cilt bakımı cildinizin durumuna göre uygun cilt bakım malzemeleri ile yapacağınız bakımdır. Bu bakım cildinizdeki nem oranını ayarlar, siyah nokta, sivilce ve akneleri engeller.
  • Ultratone: Ultraton sinyaller ile cilde canlılık ve sıkılaşma sağlar.
  • Peeling: İngilizce (kabuğunu) soymak anlamına gelen fiilin anlamından da anlaşılacağı gibi ciltten oluşan ölü hücrelerin temizlenmesidir.
  • Maske: Güzellik merkezlerinde cildinizin türüne göre hazırlanan maskelerin cildinize uygulanmasıdır.
  • Lazer: Cildinizin iç ve dış etkenlerden dolayı meydana gelen tahribatlarını ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir.

Her ne kadar burada sizlere cilt bakımı ile ilgili bilgiler vermeye çalışsak da bu verilen bilgiler yeterli olmayacaktır. Güzel bir cilt bakımı için bizimle iletişime geçin.

 

BABOR ayrıcalığını hep birlikte keşfedelim..

Dr. Micheal Babor tarafından 1956 yılında temelleri atılan Almanya’da kozmetik denilince akla elen bir iki markadan biri olan Dünyada kalitesi ile kendini ispatlamış kozmetik devi Babor; 50 yılı aşkın süredir ürettiği ürünlerle cildin doğallığını koruyarak, yaşlanmayı geciktirme ve güzelleşme konusunda kadınların ve erkeklerin bir numaralı yardımcısı olmuştur.

BABOR Cilt Bakımları

► Mini Cilt Bakımı: Cilt analizi yapıldıktan sonra, temizleme ürünleriyle temizliği yapılıp, uygun maske ve nemlendiricilerle yapılan bakım.

► Sistem Gold ( Klasik Cilt Bakımı): Her cilt tipinin gereksinimlerine karşılık veren, cildinizi temizleye besleyen ve nemlendiren Babor yüz bakım ürünleri, cildinize özel tekniklerle uygulanırken ipeksi, pürüzsüz genç ve canlı bir görünüm sağlayacak.

► Pure Bakım: Karmadan yağlıya dönük ve problemli ciltlere yönelik kur olarak uygulanan bakım sistemi salisilik asit ile cilt üzerindeki yağlanmaya bağlı kirlerin arındırılmasını çay ağacı yağı sayesinde cildin yenilenmesini sağlar temiz, mat ve sağlıklı bir görünüm ve berrak bir cilt kazandırır.

► Hassas ve Kuperozlu Cilt Bakımı: Cildin hassasiyet oluşumuna karşı direnç arttırır, nemlendirir ve cildin kendi koruma sistemini güçlendirir. Langerhans hücrelerini ve cildin bağışıklık sağlayıcı ve koruyucu önlemlerini destekler, yumuşak ipeksi ve esnek bir cilde hazırlar.

► Baborganic Cilt Bakımı: Dağlardan gelen saf aktif maddelerin gücüyle cildi rahatlatır, canlılık kazandırır ve enerji verir. Karla kaplı tepelerin büyüsü içinde rahatlatıcı bir gezi.

► Firming Algae: Cildi rahatlatan ve pürüzsüzleştirerek tazelik ve rahatlık hissi veren bir bakım. Tüm yüze yapılan temizleme ve arındırma işleminden sonra uyulama yapılır göz çevresine özel uygulanan yosun plastik madde, ödem atıcı etkisiyle cildi rahatlatır, yatıştırır ve kırışıkları açar. Bakım sonunda ciltte nemlenme ve rahatlama hissedilir.

► Crash Kur Bakım: Nemsiz ve yıpranmış cilde yeniden yapılandıran muhteşem bir bakım. Uygulamada cilt temizlendikten sonra peeling işlemi ile ölü hücrelerden arındırılır. Arındırmanın sonunda Babor’un yoğun nem vere ampulleri, cilt doyuma ulaşana kadar yedirilir. Bakım sonunda cilt dolgun, ışıltılı ve canlı bir görünüm kazanır.

► Collagen Biomatrix Face (Yoğun Kolajen Bakımı): Özel serumlarla ve %100 saf kolajen maske yardımı ile kırışıklıkların derinliklerini azaltan, cildin elastikiyetini destekleyip, canlandıran bir bakımdır. Cilde nem depolar, genç, dolgun ve düzgün bir cilt için bağ dokusunu kuvvetlendirir.

► Skinovage (Mimical Control): Güncel aktifler içeren özel seriler ile yapılan bakımlardır. Mimik çizgilerini hafifleten, yoğun nem veren, cildinize oksijen desteği sağlayan ve Vitamin E ile canlılık kazandıran bakımlar.

► Ultra Confort Bakımı: Cilt dokusunun elastikiyetini arttıran ve sıkılığını koruyan bakım, ultra confort mask uygulaması ile aktif maddelerin cilde nüfuz etmesini sağlar. Bakım sonunda cilt yeniden yapılanarak enerji kazanır.

► Hsr De Luxe Ultimate Anti Aging: Bakımdan hemen sonra daha genç görünmenizi sağlayan, yeni yaşam enerjisi veren lüks lifting bakımı. 4 yönlü lifting etkisi ile yıpranmış cildinizi yeniden yapılandırır. Uygulamada multitendyn(bezelye, soya fasulyesi) ile doyurulmuş pamuk lifleri maskesi ile cilde elastikiyet kazandırır. Uygulamadan hemen sonra cildinizdeki müthiş farkı göreceksiniz. Cildinizde daha ışıltılı ve genç görüntü için…

► Derma Refiner Bakım: Leke giderici, renk açıcı bakım.

► Hsr lifting-Extra Firming Bakımı: Extra kalitede güzellik zirvesi. Yeni jenarasyonunun yüz liftingi-genç düzgünlük, gerilme gücü ve elastikiyet için, eksiksiz etki ve zevk !

► Göz Bakımı Eye Fluid & Eye Pads: Zengin içeriği ile uygulanan bu bakımlar, cildin elestikiyetini arttırarak çizgi ve kırışıklıkları azaltır. Uygulanan doğal maske ile göz çevresi daha pürüzsüz ve ışıltılı bir görüntüye kavuşur.